Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas "asutajakukude" alla võib arvata ka enne osaühingu asutamist tehtud kodulehe kulud?11.02.2015

Kas põhikrja koostamisel võib "asutajakulu" alla määratleda nt: asutajate poolt rahastatud kodulehte, enne osaühingu asutamist, kui ei siis miks?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Põhikirja selliseid asju ei kirjutata – põhikiri määrab äriühingu olulised tunnused ja sisemised toimimisreeglid. See, mida asutajad teevad või ei tee, on nende omavahelise kokkuleppe küsimus, sh ka see, milline on asutamiskulude koosseis ja suurus, kes need kannab ning millal äriühing kulud hüvitab. Arvan, et kulutused veebilehele sobivad küll asutamiskulude hulka.