Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas uuel alustaval väikeettevõttel on kõige kasulikum palgata raamatupidaja käsutuslepingu või töövõtulepingu alusel?17.02.2015

Kas uuel alustaval väikeettevõttel on kõige kasulikum võtta töötajaid nt. palgata raamatupidaja käsutuslepingu või töövõtulepingu alusel?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Alustaval (väike)ettevõtjal pole just väga mõistlik võtta lisaks muudele riskidele ka tööandja vastutust. Kuna tööd tegema oodatakse oskajat inimest, siis töövõtuleping sobib hästi. Raamatupidaja värbamisega on see probleem, et ettevõtja ei oska tavaliselt kandidaadi võimekust hinnata. Kindlam ja palju odavam on osta see teenus sisse mõnelt büroolt – sealt saab reeglina ka muud (juriidilist) tuge.