Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas korteri müügilt makstav tulumaks läheb järgmisel aastal maksuarvestusse, et selle arvelt tulumaksu tagasi saada?17.02.2015

Tere. Kui ma müün pärandiks saadud korteri ja maksan tulumaksu, kas siis järgmisel aastal tuludeklaratsiooni tehes saan ka korteri pealt makstud tulumaksu tagasi? Kas see tulumaksu maksmine läheb üldse järgmise aasta tulude deklareerimisel arvesse?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Tuludeklaratsioon esitatakse lõppenud aasta kohta ja seal näidatakse kõik lõppenud aastal saadud tulud, sh korteri müügist saadud tulu. Tulumaksuga maksustatakse aasta kogutulu, millest on tehtud seadusega ettenähtud ja lubatud mahaarvamised. Korteri müügist saadud kasu eraldi ei maksustata. Tagastatav maksusumma tekib tänu mitmesuguste lubatud kulude kogutulust mahaarvamisele (eluasemelaenu intress, koolituskulud, annetused jm).