Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas ettevõtetele kehtivad Hiinast kauba tellimisel samad maksureeglid, mis eraisikule (maksmus väike, alla 22 euro)?18.02.2015

Sooviksin teada, et kui ettevõte tellib Hiinast kaupa, mis jääb alla 22 euro, siis kas ei lisandu ühtegi maksu, ei käibemaksu ega tollimaksu? Ettevõte ei ole käibemaksukohustuslane. Tean, et eraisikutel nii on, kuid kas äriisikule kehtivad samasugused reeglid ei tea.
Aitäh vastuse eest!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Sellise kauba puhul on deklareerimis- ja maksustamisreeglid füüsilisele ja juriidilisele isikule ühesugused – kaup on maksuvaba ja seda ei pea deklareerima.