Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Miks ei arvestata tuludeklaratsioonil detsembris 18-aastaseks saanud last enam lapsena?20.02.2015

Asudes täitma selleaastast tuludeklaratsiooni selgus, et laste pealt meie pere enam raha tagasi ei saa. Peres on 2 last, kellest üks on 16 ja teine sai 26-dal detsembril 2014 18-aastaseks. Küsimus on, et kui täisealiseks sai ta alles aasta lõpus, siis miks ei lähe arvesse peaaegu terve eelmine aasta, kuni täisealiseks saamiseni? Oleks loogiline, et arvestataks ikkagi peaaegu tervet kalendri aastat.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Täisealiseks saamisega pole sel asjal tegemist. On lihtsalt otsustatud, et maksusoodustus kehtib selle aastani, mil on lapse 17. sünnipäev, kusjuures pole oluline, kas see on aasta algul või lõpus. Aga oleks võidud määrata ka mistahes muu number.