Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas saada raha kätte maksuameti ettemaksu kontolt?09.03.2015

Tere!
Tuludeklaratsiooni tehes märkasin, et mul on MTA ettemaksukontol ligi 100 eurot. Maamaksu mul ei ole, ega ka muud maksu mida peaksin maksuametile tasuma. Mida selle ettemaksukontoga peale hakata? Tegelikult ma ei tea sedagi, kuidas raha sinna kontole sattus.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Ettemaksukontoga pole vaja midagi peale hakata. Kui märkisite tuludeklaratsiooni (tabel 4) oma pangakonto numbri, siis laekub ettemaksukontol olev summa sinna hiljemalt 1. juuliks iseenesest. Enammakse tekitas kontole maksuamet ja see võis tekkida näit tulumaksu ülemäärasest kinnipidamisest või mõnest lubatud mahaarvamisest (näit annetus, eluasemelaenu intress jne).