Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas korteri müügilt peab tasuma tulumaksu kui müügiga ei kaasnenud tulu, sest müügihind oli alla ostuhinna?10.03.2015

Kas korterimüügilt peab tasuma tulumaksu kui korteri müügiga ei kaasnenud küll tuluteenimine (müüdi alla ostuhinna), kuid korterit pole kasutatud ostust saati oma elukohana?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Tulumaksu makstakse ainult saadud tulult. Kui korteri võõrandamisest tulu ei saadud, siis pole ka maksu, sõltumata sellest, kuidas korterit kasutati.