Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas isapuhkus makstakse kui puhkusetasu või kui töötasu?25.03.2015

Tere
Olen kõikjalt lugenud, et isapuhkusetasu kuulub puhkuse alla ja makstakse välja töölepinguseaduses ette nähtud puhkusetasude maksmise korras. Raamatupidaja väidab mulle, et see on töötasu ja makstakse koos palgaga. Kuidas ja millal tuleb isapuhkus välja maksta?
Aitäh

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Isapuhkusetasu makstakse välja töölepinguseaduse § 70 sätestatud puhkusetasude maksmise korras, hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust, kui tööandja ja töötaja ei ole leppinud kokku teisiti.