Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas päritud korteri müügi tulu peab deklareerima järgmise aasta deklaratsioonis või vahetult peale müügitehingut?25.03.2015

Kas päritud korteri müügi korral peab saadud tulu deklareerima järgmise aasta tuludeklaratsioonis või tuleb see esitada peale müügitehingu toimumist?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Päritud korteri müügi puhul deklareeritakse müügitulu ja müügiga seotud kulud selle aasta tuludeklaratsioonis, millal müük toimus. Sama kehtib kõigi tulude ja mahaarvamiste kohta. Näiteks, kui korter müüdi 2014. aastal, siis kajastatakse tehing 2014 aasta deklaratsioonis, mille esitamise tähtaeg on 31.03.2015.