Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas osaühing saab taotleda sotsiaalmaksu soodustust töövõimetuspensionärist juhatuse liikme palgale?27.03.2015

Kas osaühing saab taotleda sotsiaalmaksu soodustust juhatuse liikme palgale, kui nimetatud juhatuse liige on töövõimetuspensionär ja töötab oma ettevõttes töölepingu alusel täistööajaga, juhatuse liikme tasu ta ei saa.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kuna maksustamine toimub üksnes seaduse alusel, siis ei saa ühegi maksu puhul anda kellelegi mingeid soodustusi. Töötavale töövõimetuspensionärile on ette nähtud vähemalt 7 lisapuhkepäeva, nende päevade eest makstav puhkusetasu on sotsiaalmaksuvaba ja makstud puhkusetasu hüvitab tööandjale riik.