Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas eraisikult eraisikule tehtav rahaline kingitus kuulub (tulu)maksustamisele?31.03.2015

Kas eraisikult eraisikule tehtav rahaline kingitus kuulub (tulu)maksustamisele?
Juhul kui kingitusena saadud rahasummalt ei pea tulumaksu maksma, siis kas piisab kui kirjutada pangaülekandes väljale "sisu" sõna "kingitus", või peab kingituse tegemise vormistama (nt vabas vormis poolte vaheline kinkeleping vms), et juriidilises mõistes oleks tegu kingituse mitte tulu saamisega, vältimaks hilisemaid vaidlusi maksuametiga?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Saadud kingitust ei maksustata, sõltumata sellest, kas kinkija on füüsiline või juriidiline isik. Kinke vormistamiseks mingeid nõudeid ei ole, leping võidakse tehakse siis, kui kinkega on seotud mingid tingimused. Et kinke saaja end võlglasena ei tunneks, võiks pangaülekande sisuväljale märkida „kingitus“.