Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kaua pean korteris elama, et müügil tulumaksust pääseda, kui sain selle aasta tagasi pärimise teel ja olen elanud seal 3 kuud?06.04.2015

Testamendi järgi sain aasta tagasi päranduseks korteri. Nüüd soovin seda korterit müüa. Olen selles korteris elanud juba 3 kuud ja see on minu ainus kinnisvara. Kas ma pean müügist saadud rahalt tulumaksu maksma? Kui jah, siis kaua peab selles korteris veel elama, et vältida tulumaksu maksmist?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kui peate seda korterit oma alaliseks/peamiseks elukohaks, siis on korteri müük maksuvaba. Kui korter on elukohana kantud rahvastikuregistrisse, siis ei tohiks antud juhul ka kellelgi teisel kahtlust tekkida. Mingit elamisaja normi pole olemas.