Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas pean mitteresidendina maksma tulumaksu Eesti Vabariigile, kui müün 2007. aastal saadud pärandvara maha?09.04.2015

Tere!
Olen Iirimaa resident 2003. aastast saadik. 2007. aastal sain testamendi alusel Eestis oma vanaema pärandvara (eramu ja krundi) ainuomanikuks. Kõnealuses kohas elas minu isa kuni 2014. aastani, mil ta lahkus siit ilmast. Mingit tulu pärandvarast pole saanud kuna toetasin oma isa elamist seal ja maksin ära maksud ning arved.
Kas pean maksma tulumaksu Eesti Vabariigile juhul, kui otsustan nüüd 2007. aastal saadud pärandvara maha müüa?
Ette tänades,

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Mitteresidendist füüsiline isik maksab kinnisvara võõrandamisel tulumaksu, sõltumata sellest, millal ja kuidas vara omandati. Maksustatakse saadud kasu, antud juhul müügitulu miinus müügiga seotud kulud. Müüki on võimalik käsitleda ka ettevõtlusena. Seda tasub kaaluda juhul, kui vara haldamisega on aastate jooksul kaasnenud arvestatavaid kulusid.