Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas pean maksma tulumaksu, kui 4-kuud enne korteri võõrandamist kirjutasin majja sisse?13.04.2015

Tere,
Olen soetanud 2003.a korteri. Olime kogu perega sissekirjutatud. 5 aastat hiljem hakkasime ehitama maja. Maja sai valmis 2011a, siis kolisime majja, kuid sissekirjutus oli korteris edasi. 2015a jaanuaris ostustasime majja sissekirjutada ja korteri müüki panna. Korter sai müüdud aprillis 2015 ehk ca 4 kuu pärast. Kas nüüd pean tasuma tulult tulumaksu? Korter on olnud enne majja kolimist minu ainukene alaline eluase. Mingit kinnisvara pole siiani müünud.
Tänud

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Rahvastikuregistri kanne on ainult üks asjaolu, mida on võimalik alalise elukoha määramisel arvesse võtta. Maksuvabastus kehtib üksnes tegeliku eluaseme võõrandamisel. Kuna müüdud korter ei olnud teie pere alaline elukoht juba mitu aastat, siis kuulub müügist saadud kasu (müügitulu ja soetamismaksumuse vahe) tulumaksuga maksustamisele.