Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas 14 aastat tagasi isalt päritud tagastatud maa müügil on meil maksukohustus?14.04.2015

Tere
14 aastat tagasi saime õega testamendi alusel isale omandireformi käigus tagastatud kinnistu omanikeks. Keegi ei ela kohapeal, sest puudub võimalus. Aadress oleks sel juhul kui sissekirjutust nõutakse puu 1, oks 2. Paluks Teie abi, et millised on meie maksu kohustused MTA ees, kuna otsustasime selle maha müüa.
Täname

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kui tegemist ei ole kinnistu omaniku tegeliku eluasemega, siis maksustatakse tulumaksuga kinnistu müügitulu, millest on lahutatud kinnistu soetamismaksumus ja müügiga seotud kulud. Alates 1. jaanuarist 2015 loetakse pärandina saadud vara soetamismaksumuseks üksnes pärija tehtud kulud, st pärija jaoks on soetamismaksumus null.