Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas auto müüki tuleks kajastada raamatupidamises muu ärituluna, kuna autode müük pole põhitegevus?29.04.2015

Tere!
Ettevõte ostis kasutusrendis olnud auto välja ja müüs kohe edasi. Põhivarana seda arvele ei võetud, kuna oli edasimüügi eesmärgil välja ostetud. Kas seda müüki tuleks kajastada muu ärituluna, kuna autode müük pole põhitegevus? Kuidas kajastada auto ostu? Kas tavalise ärikulu kontol "kauba, materjal" all?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kõnealusest müügist tekib müügitulu, mis siis, et tegu pole põhitegevusega. Ja kui tekib müügitulu, siis on auto ost kaubakulu.