Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas kajastatakse osaühingu bilansis sellele kuuluva sihtasutuse osalus?16.06.2015

Osaühing asutab sihtasutuse, olles 100% SA omanik. Kuidas kajastatakse osaühingu bilansis sihtasutuse osalus?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Sihtasutusel, nagu ka ühelgi teisel juriidilisel või füüsilisel isikul omanikku olla ei saa. Sihtasutusel, erinevalt muudest juriidilistest isikutest, pole kellelgi osalust ega ka liikmeid. Sihtasutusel on asutaja(d). Kuna asutamisest ei tulene asutajale mingeid varalisi õigusi ega kohustusi, siis pole tal ka bilanssi midagi kirjutada.