Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Millal peab ettevõte liigitama end finantsasutuseks, kui hetkel annab välja mõne laenu kuus?02.07.2015

Osaühing on saanud omanikelt laenu ja selle edasi laenanud intressi teenimise eesmärgiga. Laene on mõned korrad kuus. Osaühingul müügitulu puudub. Kas tegemist on tavalise investeerimis- ja finantseerimistegevusega? Millal ettevõte peaks hakkama liigitama end finantseerimisasutuseks ja intresse kajastama ärituluna?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Leian, et tegemist on finantseerimisasutusega, kuna finantsteenuse osutamine (laenude andmine) on osaühingu peamiseks ja püsivaks tegevuseks. Finantseerimisasutusena tegutsemine eeldab tegevusloa olemasolu.