Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas välja selgitada kunagi ostetud kinnistu soetusmaksumus, sest selle võrra pean maksma vähem tulumaksu?05.08.2015

Tere!
Müüsin metsakinnistu, mis oli abielu ajal ostetud ja varade lahutamise lepinguga jäi ühisomandiks. Küsimus: kuidas on võimalik välja selgitada kunagi ostetud kinnistu soetusmaksumus, sest selle võrra pean maksma vähem tulumaksu? Kas läheb arvesse notariaalselt tõestatud vara jagamise lepingus märgitud kinnistu väärtus?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Vara jagamise leping ei tõenda kinnistu eest tegelikult makstud summat. Seda näitab pangakonto väljavõte või müüja allkirjaga dokument sularaha saamise kohta. Kui neid tõendeid pole säilinud, siis tuleb need hankida. Kui kinnistu müügilepingus on märgitud, et raha maksti enne lepingu sõlmimist, siis on ka see leping soetusmaksumuse tõendiks.