Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas tantsutreeningute arvele peab lisama ka käibemaksu või on see õppemaks ja maksuvaba?25.08.2015

Tere,
Kas käibemaksukohuslasest osaühing (põhitegevusalaga tantsutreeningute andmine ja tantsuetenduste esitamine ja loomine) peab tantsutreeningutel osalejate treeningtasu (õppemaksu) ehk siis põhimõtteliselt koolitust maksustama 20%-se käibemaksuga või on need tasud maksuvabad?
Ette tänades

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Maksuvabad on alus-, põhi-, kesk-, kutse- ja kõrghariduskoolitus ning nendega seotud teenused. Vabahariduslikku koolitust, nagu ka sporditreeninguid, maksustatakse 20%-se käibemaksuga. Teenuse osutaja vorm pole oluline, käibemaksukohustuslaseks tuleb registreerida siis, kui aastane maksustatav käive ületab piirmäära 16 000 €.