Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui pärime emalt korteri ja soovime seda vennaga müüa, kas siis see läheb ka tulumaksu alla?08.09.2015

Kas ema korteri pärimine läheb ka 20% tulumaksule, kui soovime korterit müüa peale pärimist? Tegemist on lapsepõlve koduga ja olen seal sünnist saati vennaga olnud sissekirjutatud? Pärijaid on kaks ja ühel vendadest on sissekirjutus olemas sünnist saati ja mina kirjutasin ennast 5 aastat tagasi korterist välja isa juurde?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Maksuvabalt saab müüa ainult sellist korterit, mis kuulub müüjale ja mida müüja kasutab vahetult enne müümist oma eluasemena. Sissekirjutus ei oma maksustamise seisukohalt mingit tähendust. Kaasomandi puhul on maksuvabalt võõrandatav korteris elavale inimesele kuuluv osa. Seega on korteri müük maksuvaba juhul, kui see kuulub 100% korteris elavale inimesele.