Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas MTÜ poolt mälestuspingi püstitamiseks kogutud annetuste raha on tulumaksuvaba või tekib maksukohustus?18.09.2015

MTÜ (ei kuulu tulumaksusoodustusega nimekirja) soovib panna oma auliikmele mälestuspingi ja kogume selleks raha nii eraisikutelt kui asutustelt. Kas kogutud raha on tulumaksuvaba või tekib maksukohustus?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Eestis võib juriidilisel isikul maksukohustus tekkida ainult väljamaksete korral. Juriidilisele isikule laekuv raha on alati maksuvaba, sõltumata juriidilise isiku liigist või muudest asjaoludest.