Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas müüdud maa soetamismaksumuseks saaks lugeda kinnisvara hindamissummat?26.10.2015

Tere
1. Kas kaasomandi lõpetamise kaudu korteri ainuomandisse saamise eest peaks tulumaksu maksma? Olen lugenud, et mitte, aga pole kindel.
2. Müüsin 2014 a maatüki ja tulumaksu ei tasunud, nüüd MTA nõuab seda. Soetamishind pole teada, sest see toimus nii ammu. Kas soetamishinnaks ei saaks lugeda kaasomandi lõpetamise käigus KVB poolt tehtud hindamist?
Lugupidamisega

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kaasomandi lõpetamisest võib maksukohustus tekkida oma osa võõrandajal, mitte selle osa omandajal, kelle jaoks selle tehingu sisuks oli kinnisvara soetamine. Soetamismaksumusena läheb arvesse ainult asja eest tegelikult makstud raha.