Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Miks ei saa tulumaksutagastust väljaüürimiseks ostetud korteri laenu intressidelt?27.11.2015

Ostsin korteri eesmärgiga see välja üürida ja ühtlasi kindlustada "pensionipõlve". Üürilt saadud tulult pean maksma riigile tulumaksu, kuid miks ei saa makstud intressidelt tulumaksutagastust? Miks riik võtab, aga anda ei taha! Näiteks: Üüri saan 100€ kuus ja pangalaenu kuumakse on ka 100€, siis kuidas ma sealt tulu saan? Tulu hakkan ju alles siis saama, kui laen makstud ja korter 100% minu oma.

Aitäh,

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Maksusoodustus on ette nähtud neile, kes peavad omale eluruumi soetamiseks laenu võtma. Äri käib ettevõtja enda riisikol, maksusoodustusi ei anta kellelegi üheski valdkonnas.