Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas mul tekib maksukohustus, kui müün metsamaa, mille sain, kuna vanaema loovutas mulle õigusvastaselt võõrandatud maa nõudeõiguse?02.12.2015

Tervist
Vanaema loovutas oma nõudeõiguse õigusvastaselt võõrandatud maa tagastamise kohta minule, vara tagastati minule. Kui ma nüüd müün metsamaa, kas siis minul tekib maksukohustus? Tulumaksuseaduse järgi ei tohiks seda tekkida (info pärit MTA kodulehelt).

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Maksukohustust ei teki, sõltumata sellest, kas müüte tagastatud maa tervikuna või osaliselt või mis liiki maaga on tegemist.