Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas raha kinkimisega kaasnevad mingid maksukohustused kinkijale või kingisaajale?14.12.2015

Tere!
Plaanin kinnisvara ostu. Raha laenab mulle sugulane, 20 000 eurot. Mingit laenulepingut me ei sõlmi, sisuliselt on tegu raha kinkimisega. Kas raha kinkimisega kaasnevad mingid maksukohustused kinkijale või kingisaajale?
Ette tänades

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Raha kinkimisest ei tulene maksukohustust ei kinkijale ega kingisaajale. Maksustatakse inimese aktiivse tegevuse tulemusel tekkinud tulu või kapitalitulu.