Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Millise kinnisvara müügilt pean maksma tulumaksu, kui ühes elasin sees, kuid teise olin sisse kirjutatud?15.12.2015

Kui olen elanud oma korteris 5 aastat, kuhu ma ei ole sisse kirjutatud olnud, vahepeal ehitasin maja, kuhu kirjutasin ennast sisse ja 5 kuu pärast müüsin selle. Nüüd soovin müüa ka oma korteri. Kas pean mõlema müügi pealt makse maksma või kuidas peaksin käituma. Korteri müük võib lükkuda järgmisesse aastasse. Maja müüsin sellel aastal 2015.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Maksuvabalt saab müüs ainult ühe eluaseme kahe aasta jooksul. Loeb ruumi tegelik kasutamine, mitte ainult sissekirjutus. Kui elasite majas enne selle müüki, siis on see tehing maksuvaba. Kui korter müüa enne kahe aasta möödumist maja müügist, siis tuleb saadud kasult (müügihind – soetamismaksumus) maksta tulumaksu.