Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas tööandja tohib maksta puhkusetasu ühe päeva kaupa?21.12.2015

Töötan graafikujärgselt 24 h tööl, 3 vaba. Minu isapuhkus kujunes tänu sellele peaaegu 1,5 kuule. Nüüd siit ka küsimus. Tööandja maksab puhkusetasu 1 päeva kaupa. Kuidas on see õige? Kas tõesti korraga seda ei maksta?. Avaldusse märkisin, et soovin puhkusetasu enne puhkust. Kas tõesti on selline asi lubatud?

Ette tänades

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Puhkusetasu tuleb maksta hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkuse algust. Hiljem või osade kaupa võib puhkusetasu maksta ainult poolte kokkuleppel. Kui kokkulepet ei ole, on töötajal puhkusetasu maksmisega viivitamise korral õigus nõuda viivist, aastamääraga 8,05% (ca 0,022 % päevas).