Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas sellel aastal on kohustuslik juhatuse liikmele palka maksta ja mis muutus seadustes juhatuse liikme osas?26.01.2016

Tere,
Tahtsin küsida, kas sellel aastal on kohustuslik juhatuse liikmele palka maksta? Mis muutus seadustes aastal 2016 juhatuse liikme osas?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Juhatuse liikmele tasu maksmise otsustamine on osanike/aktsionäride asi. Keegi kõrvaline, sh riik, ei saa sellesse kuidagi sekkuda. Alates 2016. aastast saab juhatuse liige ravikindlustuse, kui äriühing maksab tema eest sotsiaalmaksu vähemalt 390 eurolt kuus.