Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas põhitöö kõrvalt lisatööd tehes peab FIE registreerima või saab niisama ka lisatööd teha ja mis maksud tuleb maksta?26.01.2016

Kas põhitöö kõrvalt lisatööd tehes peab FIE registreerima või saab niisama ka lisatööd teha ja mis maksud tuleb maksta?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kui asuda tööle teise tööandja juures, siis vastutab töö ja kõige sellega kaasneva (töötasu, maksustamine jne) eest tööandja. Tööd võib teha ükskõik mitmele tööandjale. Füüsilisest isikust ettevõtjaks tasub hakata siis, kui tehtav töö seisneb iseseisvas teenuste osutamises ja sellega kaasnevad märkimisväärsed kulutused, näiteks materjalidele, transpordile vmt.