Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas pean pärimisega saadud maa müügi järgselt mingi aja ootama, et ülejäänu müümisel ei tekiks tulumaksukohustust?03.02.2016

Tere! 2001.a pärisin vanatädi talu ja sain tagasi vanatädi maad teise ringi pärijana. 2013 müüsin osa põllumaast ilma, et oleksin pidanud tulumaksu maksma. Kuulsin, et enne kui ma saan uuesti müüa, peab mingi arv aastaid vahet olema, muidu läheb tulumaksu alla. Kuidas sellega lood on? Ega pole vahepeal mingeid sellealaseid seadusemuutusi olnud.

Tänan!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Mingeid muudatusi ei ole, omandireformi käigus tagastatud maa võõrandamine on maksuvaba.