Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas pean Soomes jaanuarist augustini teenitud tulu Eestis deklareerima või ei pea?16.02.2016

Aastal 2015 töötasin Soomes jaanuarist augustini. Edasi taas Eestis. Kuidas käib korrektne tulude deklareerimine?
Pean silmas, kas pean Soomes teenitud tulu ka deklareerima või ei pea?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Välismaal teenitud tulu tuleb deklareerida, sõltumata sellest, kas see on välismaal juba maksustatud või mitte. Kui inimene on viibinud töötamise eesmärgil välismaal kauem, kui 182 päeva 12 järjestikuse kuu jooksul, ja saadud palga kohta on dokument, kuhu on märgitud nii töötasu kui ka tulumaksu summa (ka juhul, kui see on 0), siis täidetakse deklaratsiooni tabel 8.8 (tulu, mida Eestis ei maksustata).