Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas töövõimetuspension säilib kui asutan osaühingu ja olen tasustamata juhatuse liige?17.02.2016

Plaan asutada ettevõte ja olla ainuosanik ning juhatuse liige. Juhatuse liikmele tasu ei maksta. Samas töötan ka edasi töölepinguga ja saan osalist töövõimetuspensioni. Kas töövõimetuspension säilib ettevõtte juhatusse kuuludes? Tööleping tööandjaga jääb alles ja tema maksab ka tööjõumaksud.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Juhatusse kuulumine ei mõjuta töövõimetuspensioni mitte kuidagi, sõltumata sellest, kas tasu makstakse või mitte.