Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas eesti käibemaksukohustuslane ettevõte peab soome eraiskule esitatavale arvele lisama käibemaksu?01.03.2016

Tere, Sooviks teada, kui Eesti käibemaksukohuslane ettevõte teeb arve Soome eraisikule maja fassaaditööde eest, kas tuleb panna Eesti käibemaks või Soome? Ja küsiks veel, et kui olla käibemaksukohuslane mõlemas riigis, siis kumb käibemaks panna?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kui ehitustöid tehakse eraisikule, siis maksustatakse teenus käibemaksuga selles riigis, kus ehitis asub. Selleks tuleb end selles riigis registreerida maksukohustuslasena ja talitada nii, nagu iga teine sealne maksukohustuslane, sh rakendada selle riigi maksumäära. Pole oluline, kas teenuse osutaja on muudes riikides maksukohustuslasena registreeritud.