Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas tööandja peab töötaja isikliku sõiduauto kasutamise hüvitise arvestama sissetuleku arestimisel sissetuleku hulka?09.03.2016

Tere,
Töötajale hüvitatakse isikliku sõiduauto kasutamine töösõitudeks. Kas tööandja peab vastava hüvitise arvestama sissetuleku arestimisel sissetuleku hulka?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Arestida saab töötasu ja muud sellesarnast tasu (päevaraha, erisoodustus, juhatuse liikme tasu jne), aga ka dividende ja pensionit. Hüvitisi arestida ei saa.