Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas tagantjärgi (ei teadnud võimalust) on võimalik eelmiste aastate tuludeklaratsioonide alusel maksutagastust saada?09.03.2016

Abikaasaga ühist tuludeklaratsiooni esitades selgus, et tagastatakse märkimisväärne summa. Varasematel aastatel ei olnud sellest teadlikud. Kas on võimalik midagi tagant järele saada?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Abikaasad võivad esitada ühise tuludeklaratsiooni, kuid ei pea seda tegema. Kui eelnevatel aastatel ajasid abikaasad oma maksuasjad korda eraldi, siis oli see nende valik, mida tagantjärgi muuta ei saa.