Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas peab maksma tulumaksu kui võõrandan oma liikmelisuse garaažiühistus?09.03.2016

Kas peab maksma ja kuidas arvestada tulumaksu, kui ma võõrandan oma liikmelisuse garaažiühistus (nüüd hooneühistus)? Oleme ehitanud 1970-ndatel ühiselt oma vahenditega 40 boksiga garaaži ja olen ühe boksi kasutaja algusest saadik tänase päevani.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Ühistu liikmelisuse võõrandamisel maksustatakse tulumaksuga müügihinna ja ühistule makstud osamaksu vahe. Kui osamaksude eraldi arvestust pole, siis võiks osamaksu suuruseks arvestada 1/40 garaažide ehitamise kogumaksumusest.