Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kust läheb piir, kust ettevõttel tasub olla käibemaksukohustuslane?15.03.2016

Kas väikesel ettevõttel (käive alla 16000 € aastas), kes ostab oma kauba hulgifirmadelt koos KM-ga ning kelle klientideks on nii eraisikud kui ka ettevõtted, tasub olla pigem käibemaksukohustuslane või mittekohustuslane?
Tänud!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Arvan, et kui muid kulutusi eriti ei ole, siis pole mõtet maksukohustuslaseks registreerida, kuna see toob kaasa kohustuse pidada maksuarvestust. Kui ise arvepidamisega tegeleda, siis nõuab see teadmisi ja aega, kui aga teenusena sisse osta, siis tuleb arvestada igakuise mõnekümne eurose väljaminekuga.