Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Milline on käibemaksumäär, kui Eesti firma valmistab reklaamtoote ja saadab selle neti teel välismaale?17.03.2016

Tere,
1) kui Eesti firma osutab produktsiooniteenust Eestis firmale, kes on registreeritud Dubais, (lõppprodukti kasutatakse Dubais) kas arvele tuleb käibemaksumääraks 20% või 0%.
2) kui Eesti firma valmistab reklaamtoote ja saadab selle neti teel Dubai firmale, milline on siis käibemaksumäär?
Tänan

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kui äriühing on kantud Dubai äriregistrisse, siis see on Dubai, mitte Eesti firma. Euroopa Liidust väljaspool asuvale ettevõtlusega tegelevale isikule osutatud teenuse eest esitatavale arvele märgitakse käibemaksu määraks 0%.