Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Millise dokumendi alusel saan maksuametile tõendada korterile pärandaja poolt tehtud kulutusi ja kust seda saada?21.03.2016

29.01.2015 müüsin (koos teiste pärijatega) pärandi teel saadud korteri osa, milles ma ise sissekirjutust ei omanud, ega pole seal kunagi elanud. Olen teadlik eelnimetatud tehingu pealt saadud tulu deklareerimise kohustusest, millest saab maha arvata tehinguga seotud kulutused (notaritasu ja kinnisvarabüroole makstud summa). 01.01.2015 jõustus seadusemuudatus pärandi soetamismaksumuse kohta. Dokumente, mis tõendaksid pärandaja (isik surnud) poolt tehtud kulutusi korteri soetamisel, ei õnnestunud leida. Küsimus: Millise dokumendi alusel saan maksuametile tõendada korterile pärandaja poolt tehtud kulutuste kohta ja kust seda saada? Ette tänades

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

See seadusemuudatus ütleb: Pärandina saadud vara soetamismaksumuseks loetakse üksnes pärija tehtud kulud. Pärandaja tehtud kulutusi arvesse võtta ei saa.