Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas 2015 detsembri haiguslehe raha, mille sain 2016 jaanuaris, läheb 2015 aasta tuludeklaratsiooni?23.03.2016

Tere! Olin terve detsembri kuu 2015 haiguslehel. Raha sain tööandjalt ja haigekassast jaanuaris 2016. Kas selle tulu peab tööandja minu deklaratsiooni märkima aastasse 2015 või aastasse 2016? Sama kusimus ka palga kohta?
Ette tänades

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Tööandja ei tee töötaja tuludeklaratsiooni sissekandeid, seda teeb maksuamet tööandja poolt esitatud igakuise tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni alusel. Selles deklaratsioonis näidatakse eelmisel kuul töötajatele tegelikult tehtud väljamaksed ja tööandja poolt tehtud maksuarvestus. Pole oluline, mis perioodi eest või mis põhjusel maksed tehti.