Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas õigusvastaselt võõrandatud maa tagasi saaja pärija peab maa müügi (tehing 2015) korral maksma tulumaksu?28.03.2016

Tere
Pärisin maa ja metsa, mille pärandaja sai tagasi õigusvastaselt võõrandatud maade tagastamise käigus. Kui müüsin põllumaa 2015 a, kas siis pean selle deklareerima tuludeklaratsioonis ja kas on ka tulumaksukohustus?
Kas see muudab midagi, kui sarnane tehing oli ka 2014. aastal ja siis ei pidanud maksma?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Omandireformi käigus tagastatud maa võõrandamisest saadud kasu ei maksustata ja seda tehingut ei deklareerita. Pole vahet kas maa võõrandab isik, kellele maa tagastati või tema pärija.