Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas liisingufirma võla korral jääb maksehäire registrisse 3 või 5 aastaks?13.04.2016

Kas liisngufirma Swedbank Liising AS on krediidiasutus? Swedbank on krediidiasutus, kas nende Liising AS on ka krediidiasutus. Maksehäire jääb süsteemi 3 aastaks (5 aastaks krediidiasutuse puhul), isegi kui see on tasutud ja olnud lühiajaline, kas Swedbank Liising AS maksehäire puhul jääb see süsteemi 3 või 5 aastaks?

Ette tänades

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Liisingufirmad ei ole krediidiasutused. Krediidiasutused on vastavat tegevusluba omavad pangad ja välismaiste pankade püsivad tegevuskohad. Maksehäireregistri pidaja on eraettevõtja, mis kehtestab ise oma tegevuse reeglid. Kui jutt on Krediidiinfost, siis tema säilitab oma maksehäireregistrisse kantud eraisiku infot 3 aastat pärast maksehäire lõpetamist. Erandiks on krediidiasutuste poolt sisestatud eraisikute maksehäired, mida hoitakse pankadele nähtavana 5 aastat pärast maksehäire lõpetamist.