Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas kinkelepinguga korteri omandi üleminekul peab korteri võõrandaja maksma tulumaksu?13.05.2016

Tere,
Olen hetkel korteri omanik, kuid soovin seda kirjutada kinkelepingu teel teise inimese nimele. Kas kinkelepingu teel korteri omaniku vahetusest tekib mulle kui võõrandajale mingeid kohustusi? Olen sellel aastal müünud juba ühe korteri, seega tekkis küsimus, kas kinkelepingu teel omanikuvahetusest saab mulle tekkida tulumaksukohustus?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Ei saa. Maksustatakse korteri müügist saadud kasu, mis on müügihinna ja soetamismaksumuse vahe. Kinkija võib võõrandamisest saada kahju, kuid mitte mingil juhul kasu.