Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas laada ajal tasulise parkimise korraldamine MTÜ poolt kohaliku omavalitsuse üldkasutataval maal on seadusega kooskõlas?31.05.2016

MTÜ-ga korraldame laada, kus müüakse käsitöötooteid, aiasaaadusi, vanavara jne. Toimub ka toitlustamine MTÜ liikmete ja välja valitud toitlustajate poolt. Laada korraldame kohaliku omavalitsuse poolt selleks otstarbeks tasuta kasutusse antud üldmaa sihtotstarbega kinnistutel, millest ühel on laadaplats kuid teisel korraldame laadale tulijate sõidukitele tasulist parkimist. Kas tasulise parkimise korraldamine MTÜ poolt kohaliku omavalitsuse üldkasutataval maal laada ajal on OK ja seadusega vastuolu ei ole kui kohalik omavalitsus ise ei esita mingeid pretensioone?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Mittetulundusühing, nagu iga teinegi isik, võib tegeleda ettevõtlusega (tingimusel, et see ei muutu tema põhitegevuseks ja tulu kasutatakse üksnes põhikirjaliste eesmärkide saavutamiseks).