Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Mis proportsioonis võin tulumaksu arvestamisel korteri müügitulust maha arvata ostuhinna?08.09.2016

Tere
Müüsin 1/2 (oma osa) teisele kaasomanikule ja saadud tulust pean tasuma tulumaksu. Kas müügihinnast saab ostuhinnana maha arvata kogu korteri ostuhind või ainult pool st minu osa? Korter sai ostetud kroonide eest umbes 12 aastat tagasi.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kinnisvara müügitulust saab maha arvata summa, mille müüja korteriosa soetamisel tegelikult maksis. Pole oluline, kuidas omand on kaasomanike vahel jaotatud.