Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Millal laekub esimene vanemahüvitis?09.09.2016

Tere.
Kas olen õigesti aru saanud, et kui dekreet kestab 05.09.2016 -22.01.2017, siis esimene emapalk laekub 08.02.2017?

Ette tänades

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Jah, vanemahüvitist makstakse iga kuu 8. kuupäeval alates rasedus- ja sünnituspuhkuse lõpupäevale järgnevast päevast. Kui ema ei saanud rasedus- ja sünnituspuhkust, tekib õigus vanemahüvitisele alates lapse sünnist.