Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas reklaamklippide filmimisel kohale tellitud toitlustus on normaalne kulu või on seal mingid maksuerisused?14.09.2016

Tere,
firma tegeleb reklaamklippide valmistamisega Eestis. Selleks kasutatakse statiste ja võttemeeskonda eestist ja välismaalt. Kuna võttepäevad on pikad ja enamjaolt puudub võtteplatsi läheduses söömise võimalus, tellitakse võtteplatsile cateringi teenus töötajate toitlustamiseks. Ettevõte tasub cateringi teenuse eest arve alusel. Kas ja kuidas see maksustakase? Või on see siiski tavapärane otseselt ettevõtlusega seotud kulu?

Tänan

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

See on tavaline ettevõtluse kulu, mida ühegi maksuga ei maksustata.