Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas eesti käibemaksukohuslane maaklerfirma peab soome kliendile arve esitamisel lisama käibemaksu?14.09.2016

Tere,

Kas Eesti käibemaksukohuslasest ettevõte (maaklerfirma, kes vahendab teenuseid, ise ei oma kinnisvara) peaks lisama korteri (üüri/müügi) vahendusteenusele käibemaksu juhul kui vahendatav korter asub Eestis, aga vahendustasu maksja ja teenuse saaja on Soome käibemaksukohuslasest ettevõte?

Ette tänades

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Vahendusteenuse käive tekib reeglina selles riigis, kus vahendatava tehingu käive. Seega on Eestis asuva korteri võõrandamise vahendusteenuse käibe tekkimise koht Eesti ja see maksustatakse Eesti standardse maksumääraga (20%), sõltumata sellest, kas korter müüakse maksuvabalt või maksustatult või sellest, kes on korteri ostja või sellest, kes maksab vahendustasu.