Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas meremees peab Eestis maksma maksud, kui ta töötab Suurbritannia lipu all oleval laeval?19.09.2016

Töötan Suurbritannia lipu all oleval laeval. Sammuti asub ka tööandja Suurbritannias ja palk laekub sealt. Elan eestis, kuid viibin aastas 7-9 kuud merel. Kas pean Eestis tasuma laekunud palgalt maksud?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Eesti ja Suurbritannia maksulepingu kohaselt maksustatakse rahvusvahelise mere- ja õhutranspordi operaatori poolt oma töötajale makstud tasu operaatori asukohariigis, antud juhul Suurbritannias, olenemata kõigist muudest asjaoludest, sh elukohast, tööperioodi pikkusest jne.